Разумков назвав "червоні лінії", які не можна переходити у законі про особливий статус Донбасу


Голова Верховної Ради Дмитро Разумков перелічив "червоні лінії", які українська влада не перейде у новому законі про особливий статус "Донбасу"

Про це Разумков заявив у ефірі телеканалу "Україна", повідомляє "Укрінформ". Об этом сообщает 0532ua.com со ссылкой на СМИ.

За словами голови ВР, вибори на Донбасі мають відбуватися за українським законодавством та без кулеметів та танків.

"Вибори можуть відбуватися виключно за українським законодавством, і це одна з тих червоних ліній, про які ми говорили. Друге — вибори можуть відбуватися лише коли немає кулеметів, танків, іншої зброї. Тому що все це не дозволяє провести вибори. Коли буде досягнутий безпековий компонент, про що говорять усі політики і в першу чергу Президент і я, і представники нашої політичної сили, тоді ми зможемо виключно за українським законодавством провести вибори на поки що тимчасово окупованій території. Коли в нас буде контроль над кордоном, коли ОБСЄ визнає ці вибори, саме тоді почне працювати так званий новий закон про особливий статус Донбасу", — сказав Разумков.

Спікер парламенту наголосив, що ніхто не буде порушувати "червоні лінії", які були зазначені раніше, тому що від них залежить територіальна цілісність і суверенітет України.

"Ми дійсно розуміємо, що так званий закон про особливий статус тимчасово окупованих територій закінчується в цьому році. І треба знаходити новий механізм, новий закон, і президент про це говорив, що це буде публічна позиція, це не буде писатися в Офісі президента або в закритому комітеті Верховної Ради. Це закон буде писатися разом з суспільством, тому що це питання дуже важливе для всієї держави", — запевнив Разумков.

За його словами, для того, щоб ні в кого не було думки, що новий закон про особливий статус передбачатиме федералізацію України, він повинен розроблятися із залученням експертів, громадськості, Верховної Ради, Офісу президента, а також закордонних партнерів.

"Таким чином, у цій дискусії ми отримаємо якісний законопроєкт, який буде розглянутий Верховною Радою України публічно, публічна дискусія повинна бути в цьому питанні. І ми зможемо, залишаючись в тих "червоних лініях", з яких ми почали бесіду, напрацювати таке законодавство, яке зможе і зберегти інтереси держави, і повернути території і людей", — переконаний Разумков.

  • Нагадаємо, 6 жовтня учасники віче "Зупинимо капітуляцію!" на Майдані Незалежності висунули українській владі шість ключових вимог.

Джерело статті: “http://espreso.tv/news/2019/10/06/razumkov_nazvav_quotchervoni_liniyiquot_yaki_ne_mozhna_perekhodyty_u_zakoni_pro_osoblyvyy_status_donbasu”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя